Jak długo trwa pozycjonowanie

Jak długo trwa pozycjonowanie strony internetowej?


Pozycjonowanie strony internetowej nie jest czymś jednorazowym. To długotrwały i czasochłonny proces, który finalnie pozwala na umieszczenie danej witryny wysoko, w wynikach wyszukiwarek www.  Dlatego też, oczekiwania, że w krótkim czasie uzyska się wysoką pozycję w rankingu są nierealne. Znajomość podstaw pozycjonowania okazuje się niezbędna do tego, by nabrać świadomości, iż na efekty pozycjonowania trzeba poczekać czasem nawet kilka miesięcy. Mało tego, jeśli już pojawimy się w TOP 10 to nie można spoczywać na laurach.

Ile muszę czekać?

Tak zadane pytanie od razu pokazuje, że ktoś nie wie, na czym polega istota SEO. Otóż, prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: od czego zależy, kiedy zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania? Ocena Google zależy od tego, jak roboty wyszukiwarek postrzegają treść strony, jej jakość, linki wychodzące oraz frazy kluczowe. Google docenia modyfikacje strony i ich ulepszanie. Długość okresu, po którym nastąpią pierwsze efekty pozycjonowania zależy od:
  • branży w obrębie jakiej są prowadzone działania SEO oraz od tego, czy pozycjonuje się rynek lokalny, czy działa na cały kraj
  • rytmu pracy profesjonalisty SEO
  • zastosowanej strategii pozycjonowania i liczby elementów które ona obejmuje
  • historii prowadzonej strony
  • znajomości podstaw pozycjonowania
  • intensywności działań konkurencji.
Specjaliści z branży przyjmują, że po około 6 miesiącach do TOP 10 w wynikach wyszukiwania wchodzą frazy określane jako łatwe, czyli cieszące się mniejszą popularnością. Po około 9 miesiącach można spodziewać się wypozycjonowania fraz średnio trudnych. Tutaj też już większy nacisk kładzie się nie tylko na działanie on - site, ale i off - site. Pierwsze z nich to działania w obrębie strony, uwzględniające optymalizację treści pod wybrane słowa kluczowe, wraz z uwzględnieniem zmian w kodzie strony. Drugie to działania poza stroną, polegające na budowaniu bazy wartościowych linków, czy też na tworzeniu wartościowych treści. Trudne frazy pojawiają się w wynikach wyszukiwania na stabilnej pozycji po około roku. W przypadku fraz najtrudniejszych czas ten jest wydłużony.

Ciągła praca

Pozycjonowanie strony internetowej to ciągła praca. Nie ma takiej możliwości, by raz dobrze wypozycjonować określoną frazę i na tym poprzestać. Czasem o wiele trudniejszym zadaniem jest utrzymanie miejsca na wysokich pozycjach. W związku z tym, należy uwzględnić wiele czynników, wpływających na to, ile będzie trwało pozycjonowanie strony www, a raczej - kiedy pierwsze frazy będą widoczne. Pewne natomiast jest to, że w pozycjonowanie strony internetowej warto zainwestować, budując stabilną pozycję dla swojej marki w sieci i wśród klientów.  

SEO Ideo
Adres: ul. Sokołowska 08-110 Siedlce
Numer telefonu: 664 060 060
E-mail: [email protected]